Jesienne premiery filmowe

Tym razem trochę inny post, ale w klimatach kina. Lista tytułów na które czekam tej jesieni. Zebrałem te premiery filmowe, które mniej lub bardziej są w kręgu moich zainteresowań. Prawdopodobnie będzie też to wpis cykliczny raz na kwartał z nowościami. Ale wszystko zależy ile ciekawych filmów pojawi się w kinach. 🙂

Thor Ragnarok premiery filmoweThor Ragnarok

Co tu dużo pisać. Kolejna część przygód niezłomnego boga Thora i jego młota 😉 Uniwersum Marvela lubię i oglądam każdy film czy serial od nich. Czasami jest dość średnio, a momentami świetnie. Mam nadzieję, że i ta część spełni moje oczekiwania. Tym razem Thora czeka nie lada wyzwanie, bowiem wygnany i osłabiony musi znaleźć sposób aby powrócić do Asgardu i pokonać potężną Helę oraz powstrzymać Ragnarok czyli zagładę świata. Wyzwaniem będzie też pojedynek z byłym sojusznikiem i członkiem grupy Avengers – Hulkiem. Czy uda mu się uratować świat dowiemy się niebawem. Film trafi do polskich kin 25 października.

 


Liga SprawiedliwościLiga Sprawiedliwości premiery filmowe

DC Studio. Inni bohaterowie, inne studio. W popkulturze masowej mniej popularne, może ze względu na ilość budżetu jakimi dysponują studia filmowe? A może Marvel ma ciekawsze postaci? Trudno jednoznacznie stwierdzić, dam temu filmowi szansę. Co istotne tak jak u Marvela, tak i tutaj warto być na bieżąco. Po ofiarnym poświęceniu się dla ludzkości Supermana, Bruce Wayne czyli Batman odzyskuje wiarę w ludzkość tworzy ligę bohaterów, którzy połączeni wspólną wizją muszą stawić czoła nowemu zagrożeniu. Do współpracy dołącza Diane Prince znana nam z niedawnego filmu Wonder Woman. Z czasem dołączą również Aquaman, Flash oraz Cyborg. Ale czy uda im się pokonać nadciągające siły zła przekonamy się już 17 listopada.

 


Morderstwo w Irient Expressie premiery filmoweMorderstwo w Orient Expressie

Klasyk w nowym wykonaniu. Chyba jeden z nielicznych filmów, który nie jest wstanie zaskoczyć zakończeniem, bo go znamy. Chyba, że zmienią fabułę. 🙂 Oglądałem oryginalny film, czytałem powieść. Twórczość Agathie Christie jest mi bliska, bowiem były to pierwsze kryminały, jakie zacząłem czytać. Ci którzy mogą nie kojarzyć, mamy do czynienia ze słynnym detektywem Herculesem Poirot, który podejmie się rozwikłać zaskakują śmierć wpływowego biznesmena gdy mordercą może być każdy spośród trzynastu pasażerów w przedziale. Luksusowa podróż stanie się intrygującą grą detektywa i podejrzanych w walce o prawdę. Ciekawi mnie, jak twórcy sprostają wyzwaniu, jak przedstawią znaną historię w inny, interesujący sposób. Obsada jest dobra, reżyser również ma na swoim koncie uznane filmy. Zobaczymy, co powstanie tym razem z takiego połączenia. Premiera w kinach 24 listopada.

Zajrzyj też tu :)  Kulturalny tygodnik #2 – Wojna o planetę małp

 


Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi premiery filmowe

Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi

Taka tradycja. Co roku chodzę na to do kina. Bo są filmy które zyskują gdy oglądamy je na dużym ekranie. Natomiast spinn-off z 2016 był w moim odczuciu znacznie lepszy od Rogue one dlatego obawiam się tej kontynuacji. Oby niesłusznie, bo bilet już kupiony. 🙂 Muszę też przyznać, że Disney ma naprawdę dobrych speców od marketingu. Zwiastun zaciekawia, chce się poznać całość. 8 część sagi poznamy 14 grudnia.


Jumanji: Przygoda w dżungli premiery filmowe

Jumanji: Przygoda w dżungli

Tutaj nie wiem czy wybiorę się do kina czy obejrzę potem gdy będzie dostępny w TV. Klasyk z dzieciństwa. Lubiłem go, taka sentymentalna podroż do tego, co znam ukazana raz jeszcze dzięki wykorzystaniu współczesnej techniki. Może być totalny gniot, ale też lekki film. Na pewno nie pójdę od razu, poczekam na pierwsze recenzje. Fabuła opowiada o grupce przyjaciół, którzy odkrywają starą grę dzięki której przenoszą się do wirtualnego świata. Od tej pory jako awatary w grze video będą musieli połączyć siły i walczyć o przetrwanie. Poznają smak niebezpieczeństw, ale również zaznają interesujących przygód. Będą też musieli poznać sposób jak wydostać się z tej gry. Premiera w kinach 29 grudnia.

 


Tak o to prezentują się premiery filmowe, na które czekam tej jesieni. Oby większość okazała się dobra, a będę zadowolony. Z tego co przeglądam zapowiedzi, to przyszły rok będzie obfitował w wiele ciekawych filmów, ale to już opiszę za kilka miesięcy.

Mały bonus. Gdy byłem w tym tygodniu na Blade Runner, który zamierzam zrecenzować już niedługo obejrzałem pewien trailer w moim odczuciu świetny. I chyba jeszcze jeden film dołączy do cyklu jesienne premiery filmowe. 🙂

 

A Wy na jakie filmy czekacie, które na pewno obejrzycie w kinach, a które potem na spokojnie w TV?


Jeśli chcesz być na bieżąco, zostań obserwatorem.

Dla Ciebie to jeden mały krok, a dla pandy mnóstwo radości 🙂

INSTAGRAM  ♥ FACEBOOOK  ♥ GOOGLE+ ♥ FILMWEB ♥ LUBIMYCZYTAĆ ♥ A-Z
Follow