Odkąd pamiętam lubiłem pandy. Nie potrafiłem nigdy zdecydować, które bardziej.

Wielka?

panda duża

Panda wielka Photo by Theodor Lundqvist on Unsplash

 

A może mała?

panda mała

Panda mała Photo by Lance Anderson on Unsplash

 

Tak naprawdę wszystkie uwielbiam. Gdzieś od 10 lat zaczęła kiełkować miłość do tych zwierząt, które posiadają w sobie ogromne pokłady uroku i wdzięku. Do tej pory dane mi było oglądać pandę małą w warszawskim zoo. Myślę coraz śmielej o odwiedzeniu berlińskiego, gdzie mozna podziwiać wielką. A ogromnym marzeniem jest podróż do Chin, gdzie żyją.

Ten blog natomiast powstał w celu opisywania codzienności, dzielenia się tym, co uznam za interesujące. Niejako sam tytuł pokazuje, że będą tutaj treści, które panda widzi.

Podróże, są tym, co zawsze lubiłem. Dane mi było co roku jechać na wakacje, co było ogromne ważne dla mnie. Morze, góry. Kocham wszystko i dalej staram się regularnie jeździć. Żyjemy też w spaniałych czasach, gdy podróżowanie jest dla każdego dostępne, gdy wiele barier udaje się pokonać. Technika i jej rozwój jest użyteczne. Do tego częste i wspaniałe promocje, gdy za niewielkie pieniądze można zwiedzić mnóstwo miast i poznać naprawdę wiele wspaniałych regionów. Uważam, że Polska pod tym względem jest pięknym krajem, moje wojaże w większości to nasza ojczyzna i opisy będą poświęcone tymże miastom. Czasami pojawi się zagraniczna wycieczka, czy to z przeszłości, czy też jak dobrze pójdzie już w przyszłym roku kilka.

Dodatkowo blog poświęcam literaturze i kinematografii. Czytałem i nadal czytam, może nie tyle co kiedyś. Dorosłe życie pozwala na zakup większej ilości książek jednocześnie ograniczając czas na ich czytanie. 🙂 Ale na szczęście mam czytnik. Jeden z lepszych zakupów jakie zrobiłem w życiu. I na sam koniec kino. Filmy, seriale, kocham to. Moja biblioteka obejrzanych filmów to grubo ponad 1000, a to tylko te, których nazwy pamiętałem i wpisałem na filmweb. Zapewne jest tego sporo więcej. Będzie sporo recenzji, tego co oglądam i co czytam.